Rate Display System
Providing you the best range of bank interest rate display board, orbit wall mounted bank interest rate display board and orbit led rate display board with effective & timely delivery.
Bank Interest Rate Display Board
Approx. Price: Rs 12,500 / PieceGet Latest Price Product Details:
| Lighting Type | LED |
| Rustproof | Yes |
| I Deal In | New Only |
| Country of Origin | Made in India |
| Payment | Online/Offine |
Bank interest rate display board editing by remote control, segment size one inch
Get best price for Bank Interest Rate Display Board
Orbit Wall Mounted Bank Interest Rate Display Board
Approx. Price: Rs 10,000 / PieceGet Latest Price Product Details:
| Display Digit | 4 |
| Board Type | Digital |
| Light | LED |
| Power Source | Electric |
| Voltage | 240 V AC |
| Character Size | 1.25 Inch |
| Font Styles Supported | Bold |
| Dimension | 2 x 3 Ft. |
| Shape | Rectangle |
| Mounting Type | Wall Mounted |
| Brand | Orbit |
Interest rate boards typically refer to displays or boards in financial institutions, like banks or credit unions, that show current interest rates for various financial products they offer. These boards might display rates for savings accounts, certificates of deposit (CDs), loans, mortgages, or other financial instruments.
Get best price for Orbit Wall Mounted Bank Interest Rate Display Board
Orbit LED Rate Display Board
Approx. Price: Rs 18,500 / PieceGet Latest Price Product Details:
| Usage | Outdoor |
| Mounting Type | Wall Mounted |
| Display Type | LED |
| Shape | Rectangle |
| Communication | Graphical |
| Frequency | 60 Hz |
| Brand | Orbit |
| Pixel Pitch | 10 mm |
| Material | Aluminium |
| Power Source | Electric |
| Digit Size | 0.5Inch |
| Voltage | 12 V DC |
Orbit LED Rate Display Board: Clear, customizable LED signage for rates & prices. Ideal for businesses, events, & public information.